Të duhet një smartphone i ri?

Zgjedhje e larmishme smartfonësh, plot internet e minuta ndërkombëtare dhuratë*, duke filluar nga 1,000 Lekë/muaj**. Mundësi financimi me 0% interes për 12 muaj nga BKT.

* Merrni bonus 3GB internet si edhe 10 minuta ndërkombëtare drejt 17 shteteve.

** 1000 Leke/muaj për blerjen vetëm të aparatit Vestel Arya (5020) me keste 12 mujore me 0% interes.

Ofertat:

Me paketat me smartphone përfitoni: 3 GB internet dhe 10 minuta ndërkombëtare për 30 ditë, financim me 0% interes, kartë USIM pa pagesë (herën e parë),

Duke mos harruar telefonata/SMS pa limit me të gjithë (rrjetet kombëtare), 1000 minuta me ALBtelecom, 300 minuta/SMS ndërkombëtare, paketë 4 ditore Roaming me 30 minuta, SMS, e MB.

Çmimet e paketave:

  Me paketë me numër me kontratë (me TVSH), komunikimi parapaguhet për kontratën Me paketë me numër me parapagesë (me TVSH)  Çmim më vete (me TVSH)
  3 GB + 10 min ndërkombëtare bonus/muaj 3 GB + 10 min ndërkombëtare (pas 1000 lekë e sipër rimbushje)  
  Life 4 (komunikimi 12 mujor), Aparati, karta USIM Life 3 (komunikimi 12 mujor), Aparati, karta USIM Life 2 (komunikimi 12 mujor), Aparati, karta USIM Life 1 (komunikimi 12 mujor), Aparati, karta USIM 3 GB fillestare / 30 ditë për 12 muaj Vetëm aparati 
Vestel    Arya  (5020) 57,900 39,900 27,900 21,900 12,500 12,000**
General Mobile 4G  60,900                    42,900      30,900                        24,900 11,900 11,900
Vestel Assos (5040) 60,900 42,900 30,900 24,900 16,900 16,400
General Mobile 5 Plus 67,900                    49,900     37,900                        31,900 26,400 25,900
Huawei Ascend P8 Lite   74,900                    56,900    44,900   35,400 34,400
Alcatel Idol 4 79,900 61,900 49,900   41,900 40,400
Apple Iphone 6     127,000                  109,000       101,400

 

Aparatet:

Më poshtë do të gjeni aparatet që ofrohen me ofertë. Për specifikime më të detajuara vizitoni “Aparatet dhe Parametrat e tyre”. 

Vestel Arya (5020):

 • I përballueshëm
 • Produkt i lançuar së fundmi
 • Android Lollipop qe perditesohet ne Marshmallow
 • Bateri me kapacitet 3140 mAh
 • Ekran 5"
 • 8 MP kamera kryesore
 • Shërbime në 4G dhe Wi-Fi
 • Procesor quad core (version me 64 bit)
 • 16 GB memorje e brendshme

General Mobile 4G (Android One):

 • I përballueshem
 • Versioni fundit i Android
 • Ekran 5"
 • 13 MP kamera kryesore
 • Shërbime në 4G dhe Wi-Fi
 • Procesor quad core (version me 64 bit)
 • 16 GB memorje e brendshme (që zgjerohet me Micro SD)
 • Dy ngjyra: I zi dhe i bardhe  

Vestel Assos (5040):

 • I përballueshem
 • Produkt i lançuar së fundmi
 • Android Lollipop (do të suportojë edhe Android Marshmallow)
 • Ekran 5"
 • Lente që nuk mbeten shenjat e gishtave dhe nuk reflekton 
 • Shërbime në 4G dhe Wi-Fi,
 • Procesor quad core 1.3 GHz (lehtëson përdorimin),
 • 16 GB memorje e brendshme dhe 2 GB RAM,
 • I holle duke lehtesuar perdorimin,

General Mobile 5 Plus:

 • Produkt lançuar së fundmi
 • Versioni më i fundit i Android
 • Dizajn metalik, me cepa të lakuar
 • Bateri me kapacitet 3100 mAh
 • Octacore (per ta bere me te shpejte),
 • 5", me rezolucion të lartë (smarfon me ekran të madh)
 • Kamera 13 MP, kamera për selfie 13 MP (për experiencë të vërtetë të selfie)
 • 32 GB memorie te brendshme, me 3 GB RAM
 • 4G avancuar (LTE A) (shpejtësi më e lartë e 4G)
 • Wi-Fi dhe ALBwifi
 • Opsion me dy karta (Dual SIM)

Huawei P8 Lite:

 • Android Lollipop
 • Procesor octacore 1.2 GHz
 • 16 GB memorje e brendshme, 2 GB RAM
 • Dual SIM dy karta)
 • Ekran 5"
 • Kamera 13 MP
 • 4G
 • Blic me dy LED

Alcatel Idol 4:

 • Produkt lançuar së fundmi
 • Krijuar për muzikë dhe me dizajn elegant dhe të hollë
 • Versioni më i fundit i Android
 • Bateri me kapacitet 2640 mAh
 • 2"), me rezolucion te larte HD (me 170 º kënd shikimi)
 • Me tetë procesorë (octacore)
 • Me dy bokse (speakers)
 • Kamera 13 MP
 • 4G dhe WIFi
 • Radio, VR dhe Opsion me dy karta (Dual SIM)

Apple Iphone 6:

 • Sistem IOS 
 • Ekrat 7.4"
 • Dizajn slim 
 • Kamera 8 MP 
 • Dual core, 1.4 GHz procesor 
 • 4G
 • Shërbime si Pay, ID etj

Parametrat e aparateve janë marrë nga deklarimet zyrtare të fabrikuesve të tyre.

Vestel Arya (5020)

 • Marka: Vestel
 • Modeli: Arya (5020)
 • Bateria: 3140 mAh (e pacmontueshme)
 • Kamera: 8 MP (me BI Sensor, Flash me një blic), 5 MP kamera për selfie
 • Ekrani: 5“ (720 x 1280, me Gorilla Glass 3),
 • Sistemi: Android Lollipop (që do të suportojë edhe Marshmallow),
 • Performanca: Quad core 64 bit (1 GHz),
 • Shërbimet: 4G, WIFi, Speaker Hi-Fi, Bluetooth,
 • Memorja: 16GB e brendshmja (suporton Micro SD), 1 GB RAM

General Mobile 4G:

 • Marka: General Mobile
 • Modeli: 4G (Android One)
 • Bateria: E çmontueshme me 2500 mAh,
 • Kamera 13 MegaPiksel (kamera kryesore), 5 MegaPiksel (Kamera për Selfie), Blic me dy LED,
 • Ekrani: 5" (Corning® Gorilla® Glass 4, Dynamic Brightness 400cd/m2 (min),)
 • Sistemi: Android 5.1.1 Lollipop (që azhurnohet në 6.0 Marshmallow dhe Android Nougat),
 • Performanca: Quad core - Qualcomm Snapdragon 8916 1,2 GHz X 4 (64 bit)
 • Sherbimet: 4G, WiFi, Bluetooth, mesazhe dhe kontakte te avancuara,
 • Memorja: 16 GB memorje e brendshme e aparatit, 2 GB RAM,
 • Ngjyra: Te disponueshme në ngjyrë te zëzë dhe te bardhë.

Vestel Assos (5040):

 • Marka: Vestel
 • Modeli: Assos (5040)
 • Bateria: E çmontueshme me 2100 mAh,
 • Kamera 8 MegaPiksel (kamera kryesore me BI Sensor, Lente me Anti Fingerprint dhe Anti Reflective), 5 MegaPiksel (Kamera për Selfie)
 • Ekrani: 5" (Corning® Gorilla® Glass 3),
 • Sistemi: Android Lollipop (që azhurnohet në Marshmallow),
 • Performanca: Quad core - Qualcomm 1.3 GHz X 4,
 • Shërbimet: 4G, WiFi, Bluetooth,
 • Memorja: 16 GB memorje e brendshme e aparatit (me mundesi për Micro SD), 2 GB RAM,

General Mobile 5 Plus

 • Marka: General Mobile
 • Modeli: 5 Plus
 • Bateria: 3100 mAh (me Quick Charge 3.0),
 • Kamera: 13 MP (Me Dy Blice AF sensor Sony imx258), 13 MP (blic AF) kamera për selfie,
 • Ekrani: 5" (1920 x 1080), 2.5 D xham Gorilla 4,
 • Sistemi: Android Marshmallow (do të suportojë Nougat),
 • Performanca: Tetë procesorë (Octacore) 1.5 GHz (64 bit),
 • Shërbimet: 4G, WiFi, Bluetooth, Opsion me dy karta (Dual SIM),
 • Memoria: 32 GB e brendshme (me mundësi për Micro SD), 3 GB RAM

Huawei P8 lite

 • Marka Huawei,
 • Modeli: Ascend P8 Lite
 • Bateria 2200 mAh Li-Po (bateri e paçmontueshme),
 • Kamera 13 MegaPiksel (kamera kryesore), 5 MegaPiksel (kamera dytesore),
 • Ekrani 0”,
 • Sistemi Android OS (Lollipop),
 • Procesori: Octa-core 1.2 GHz Cortex-A53,
 • Sherbimet: 4G, WIFi, Radio, Bluetooth, Dual
 • Memorja 16 GB memorje e brendshme e aparatit, (qe lejon Micro SD), 2 GB RAM

Alcatel Idol 4 (me VR)

 • Marka: Alcatel
 • Modeli: Idol 4
 • Bateria: 2610 mAh,
 • Kamera: 13 MP, 13 MP kamera per selfie,
 • Ekrani: 5.2 polësh, (1080 x 1920 pixels), Full lamination OGS, touch me deri 10 gishta, me 170º kënd shikimi, zoom me një gisht,
 • Sistemi: Android Marshmallow,
 • Performanca: Tetë procesore (Octacore) 1.5 GHz+ 1.2 GHz,
 • Shërbimet: 4G, WiFi, Dy bokse, radio,
 • Memoria: 16 GB e brendshme (me mundësi për Micro SD), 3 GB RAM

Apple Iphone 6:

 • Marka: Apple
 • Modeli: Iphone 6
 • Bateria: 1810 mAh e paçmontueshme
 • Kamera: 8 MP dhe 1.2 MP kamera për selfie
 • Ekrani: 7", me xham të përforëcuar Ion, mbulim oleofobic
 • Sistem: iOS 8 (që përditësohet në 8.4)
 • Përformanca: Dual core 1.4 GHz Cyclone (bazuar në v8 ARM)
 • Shërbime: 4G, WiFI, Bluetooth, Pay, ID
 • Memorja: 16 GB e brendshme dhe 1 GB RAM

Aparatët që do të shiten pa paketë:

Huawei G8: Aparat me bateri 3000 mAh, 13 MP camera, 5.5 polesh, 32 GB memorje dhe 3 GB RAM,

Samsung Galaxy S6: Aparat Samsung me RAM dhe kamera të avancuar.

Samsung Galaxy Note 4: Një smartphone që i afrohet tablet-it për përdorimin e stilolapsit, me parametra të avancuar.

Huawei Ascend P7: Një smartfon me design fin, si edhe me kamera të mira.

Apple Iphone 5S: Një smartfon 4G, diskret, memorje 16 GB, dy kamera, si edhe me shërbime të Apple.

Samsung Galaxy J100 Dual: Një smartfon 3G i lehtë dhe i përballueshëm në çmim.

Samsung Galaxy S3 Neo: Një smartphone 3G, i lehtë, me bateri që hiqet, me katër procesorë dhe 16 GB memorje.

HTC One V: Një smartfon 3G I lehtë, diskret, me procesor Snapdragon, radio.

Nokia N9: Një smartfon Nokia 3G, WiFi, me GPS, diskret, dy kamera (njëra me lentë Carl Zeiss),

 

 • Paketat janë vetëm për planet tarifore Life, si edhe ato Standard me Parapagesë, e shërbejnë vetëm për përdorim në smartphone.
 • Garancia Roaming mundësohet për vlera nga 500 Lekë, deri në 25,000 Lekë.
 • Për të gjitha paketat, kohëzgjatja e përfitimeve është 12 muaj dhe penalitetet janë sipas anekseve të pajtimit.
 • Vlera e shfaqur në lekë (si zbritje) paraqet çmimin e reduktuar të aparatit, si edhe tarifën fikse mujore të paketës së parapaguar për periudhën 12 mujore. Të gjitha çmimet e tjera janë çmimet standarde të planeve tarifore dhe për abonentët me kontratë do të faturohen në faturën mujore, sipas kushteve të pajtimtarit. Në paraqitjen e faturimeve apo çmimeve mund të ketë rrumbullakosje.
 • Termat dhe kushtet e financimit të kartës së kreditit janë sipas kushteve të produktit me 0% të BKT.
 • Karta USIM do të ofrohet vetëm për abonentët të cilët po kryejnë zëvendësimin për herë të parë nga karta 2G/3G në USIM.
 • Minutat me ALBtelecom fiks jane drejt numrave të pajtimtareve ALBtelecom.
 • Detajet e shërbimit të internetit 4G janë te afishuara në faqen tonë, në këtë artikull
 • Në përfundim të afatit të Paketës e në rast se Pajtimtari nuk zgjedh të pajtohet në një Paketë tjetër, do të aplikohen tarifat standarde që ALBtelecom ka në fuqi.
 • Interneti i shpejtë pa limit për abonentët me parapagesë do të ofrohet me politikë përdorimi të drejtë deri në 3 GB per 30 dite. Pas përfundimit do të njoftoheni me një SMS
 • Vëllimi i internetit shërben për trafik shkarkimi dhe ngarkimi (download/upload). Përdorimi i tij nuk vlen në roaming.
 • Te gjithë abonentët e paketave me aparate kontrollojnë përdorimin me SMS në 148. Abonentët e planeve tarifore me kontratë mund ta kontrollojnë përdorimin e përfitimeve të komunikimit të planit tarifor duke dërguar SMS me tekst Balance në numrin 55553.
 • Me paketën Life 4 përfitoni çdo muaj njësi roaming, 30 minuta hyrëse, 30 minuta dalëse, 30 mesazhe dhe 30 MB internet, të vlefshme për 4 ditë nga momenti I aktivizimit. Këto njësi mund të aktivizohen pa tarifë shtesë, vetëm një herë në muaj, duke dërguar SMS drejt 55553, me tekst ROM dhe janë të vlefshme vetëm për operatorët në Promozone. Njësitë roaming janë të vlefshme vetëm për operatorët e Promozone dhe për t'i përdorur duhet të keni të aktivizuar shërbimi roaming. Pas konsumimit të njësive do të aplikohen çmimet standarde roaming.
 • Parametrat e aparateve smart janë marrë nga deklarimet zyrtare të fabrikuesve të tyre. Paketat me aparate do të vijojnë në varësi të gjendjes së stokut. Iphone 6 do të ofrohet fillimisht vetëm në dyqanin kryesor në Flagship, në Tiranë. Aparatet e tjerë që nuk do të shiten me paketë ofrohen në dyqanet kryesore.
 • Bonusi për rimbushje vlen për çdo shumë që është nga 1000 Lekë e sipër dhe vlen për 30 ditë nga momenti i ofrimit. Ajo ofrohet vetëm për rimbushjen e pare të muajit kalendarik dhe vetëm nëse sasia është nga 1000 Lekë e sipër për të gjitha kanalet e rimbushjeve. Shërbime që shtojnë kreditin (si credit transfer, etj), nuk vlejnë për marrjen e këtij bonusi. Në muajin e fundit bonusi vlen deri në orën 23:58 të ditës së fundit.
 • Bonuset e papërdorur nuk do të transferohen muajin pasardhës.
 • Pajtimtarët që kanë përfituar paketa me smartfon më parë, nëse kalojnë tek paketat e reja, u ndërpriten përfitimet e mëparëshme.
 • Të gjitha çmimet e paketave përfshijnë TVSH dhe ALBtelecom rezervon të drejtën e ndryshimeve në to.

Për më shumë informacion, vizito dyqanet tona ALBtelecom, merr suport me chat online, merr suport në Whatsapp apo Viber në 067 2000123, ose telefono Shërbimin e Klientit në 123.

Përditësuar: 27 Shtator 2017